Servis Destek Formu

Kurucu Mesajı

 

En önemli buluşlardan ilki ampulün bulunması, ikincisi internet. Bu iki önemli buluş insanlığı aydınlığa taşımıştır. Bilim ve teknoloji başımızı döndürecek hızla ilerlerken…

Halk tarafından fazla bilinmeyen yangından yangına hatırlanan itfaiye aracının imaline, 1974 yılında Volkan İtfaiye Sanayi ve Ticaret A.Ş.’yi kurarak bu işe gönül verdim. İşin çıraklığını yapmamış iseniz ustalığını yapamazsınız. 1978’de İzmir İtfaiyesi’nde geceleri gönüllü itfaiyecilik yaparak, itfaiyecinin hislerini öğrenmeye çalıştım.

Küçük bir atölyede başladığımız Volkan, bugün 65.000 m² alanda 250 kişilik bir kadroyla sektöründe ilkleri yaparak lider konumundadır. Dünya pazarına girme çabasını Tayland’dan Rusya’ya, İsrail’den Hindistan’a kadar yaklaşık 40 ülkeye ihracat yaparak sürdürmektedir. Dünyadaki itfaiye müzelerinin bir kısmını gezme fırsatım oldu. Tulumbacılardan günümüze yangın söndürme pompaları ve aksesuarlarında önemli gelişmeler olduğu ancak, göz önünde olmayan bir sektör olmasından dolayı diğer sektörlerdeki gelişmeler gibi hızlı gelişmemektedir.

Volkan; hidrolik merdivenli itfaiye araçlarını, platformları ve itfaiye aracının kalbi olan su pompasını kendi bünyesinde üretmektedir. Bunları üretirken en büyük yangınların en küçük bir kıvılcımla başladığını, söndürmede saniyelerin önemini çok iyi bilmekteyiz. Üretmiş olduğumuz ürünler, bu fikre göre dizayn edilerek üretilir. İlkemiz, daha az su ve köpük ile çevreyi kirletmeden yangını söndürmektedir.

İsa TECİM
Kurucu ve Yönetim Kurulu Başkanı