Servis Destek Formu

Hakkımızda

volkan-itfaiye

“Yapabiliyoruz” demek güzel!

İtfaiye aracı üretmek amacıyla 1974 yılında İsa Tecim tarafından kurulan Volkan İtfaiye, İzmir’de 50 m²’lik bir alanda 8 kişi ile üretime başlamıştır.

Volkan’ın “Tehlike anındaki hislerinizi biliyoruz” mottosuyla başlayan serüveni, maddi kaygılardan uzak hayat kurtarabilme çabası hep daha iyisini yapmayı gerektirmektedir ve bunu yapmaktadır. 1978’de kendi yangın pompasını üretmeye başlamıştır.

Türkiye’deki ilk 18 metre hidrolik merdivenli aracı üretmiş ve hala kullanılmakta olan araçla ilklerin öncüsü olmaya devam edeceğinin sinyalini vermiştir. Daha sonra Türkiye’de ilk uçak söndürme aracı ve 1992 yılında üretilen ilk modüler itfaiye aracını üretmiştir. 1993 yılında İsa Tecim; Volkan bir dünya markası olacak, bunu Allah’tan başka kimse engelleyemez diyerek bugünün sinyallerini vermiştir. 2000 yılında dünyanın en büyük itfaiyecilik ve yangın güvenliği fuarı olan Interschutz’a katılan Volkan, ilk siparişini alarak pazardaki gücünü ve kalitesini göstermiştir.

Bugün ise Volkan, Torbalı Yazıbaşı’nda üretim teknolojisinin tüm imkânlarından faydalanarak 30.000 m²’si kapalı olmak üzere 200.000 m² alana sahip fabrikada 300’ü aşkın çalışanı ile üretim yapmaktadır.

Yangın pompaları ve itfaiye araçları konusunda gerek yurt içinde gerekse yurt dışında sektörde güvenilir ve öncü bir üretici olarak bilinen Volkan, kaliteden ödün vermeyen, daima bir adım ilerisini hedefleyen yenilikçi üretim sistemi, son teknolojilerin üretime adaptasyonunu sağlayan teknikleri ve koşulsuz müşteri memnuniyeti ilkesini benimseyen anlayışı ile 1974 yılından beri akılcı çözümler sunmaktadır. Volkan, tasarımdan satış sonrası servise kadar her aşamada titizlik, yaratıcılık ve yeniliği ilke edinmekte, çevreye duyarlı bir çalışma ortamı sağlamakta, yeni mezun olmuş iş görenler çalıştırmaya ve sektöründe lider tedarikçilerle çalışmaya özen göstermektedir.

Volkan, ICAO ve NFPA standartlarına uygun ARFF (uçak ve havalimanı yangın söndürme) araçları üreten dünyada sayılı firmalar arasındadır. Aynı zamanda yüksek katlı yapılardaki söndürme ve kurtarma faaliyetlerinde kullanılmak üzere 60 metreye kadar çıkabilen merdivenli araçlar üretmektedir.

CAD-CAM destekli üretim teknikleri, model ve kalıphanesi, son teknoloji ile çalışan alüminyum ve bronz dökümhaneleri, modern sert eloksal ünitesi, komple bilgisayar sistemli EN1028-2 normlarına uygun pompa test ünitesi, komplike karkas kurulum ve kaynak aparatları ve her şeyden önemlisi ileri derecede sanayileşmiş bir bölgenin kalbinde olmanın getirdiği avantajlar üretim için gerekli gücü sağlamaktadır.

Yaşam hakkını korumak ve sağlıklı çözümler üretebilmek için Volkan Grubu olarak dünya üzerindeki tüm itfaiyecilere en güvenilir tekniklerle ve deneyimli bir ekiple gerekli yangınla mücadele donanımı sunuyoruz.

Sizleri yangınla mücadele teknolojilerine fark getiren yangınla mücadele endüstrisinin dünyada parlayan yıldızı ile birlikte olmaya davet ediyoruz.