Servis Destek Formu

AR-GE Departmanı Hakkında

KURULUŞ – GENEL TANITIM

Volkan İtfaiye, üretim teknolojisinin tüm imkânlarından faydalanarak 35.000 m²’si kapalı olmak üzere 200.000 m² alana sahip bir fabrikada 320’yi aşkın çalışanı ile üretim yapmaktadır.

Yangın pompaları ve itfaiye araçları konusunda gerek yurt içinde gerekse yurt dışında sektörde güvenilir ve öncü bir üretici olarak bilinen Volkan, kaliteden ödün vermeyen, daima bir adım ilerisini hedefleyen yenilikçi üretim sistemleri, son teknolojilerin üretime adaptasyonunu sağlayan teknikleri ve koşulsuz müşteri memnuniyeti ilkesini benimseyen anlayışı ile 1974 yılından beri akılcı çözümler sunmaktadır ve halihazırda 40’tan fazla ülkeye ihracat gerçekleştirmektedir.

Volkan İtfaiye benimsemiş olduğu dünyadaki rekabetçi ortama ayak uydurma, ihracat hedeflerini yükseltme ve itfaiye araçları ve komponent üretiminde katma değeri yüksek ve inovatif ürünler geliştirme hedefleri doğrultusunda; projeler yürütmek, inovasyon kültürünü yaygınlaştırmak, teknoloji geliştirme konusunda sektörüne öncülük etmek amacıyla Volkan Ar-Ge Merkezi’ni kurmuştur.

İtfaiye araç üretimi konusunda sektörünün ilk T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı onaylı Ar-Ge Merkezi olan Volkan İtfaiye Araçları Sanayi ve Ticaret A.Ş. Ar-Ge Merkezi, 2015 yılı itibari ile 5746 sayılı Araştırma ve Geliştirme Faaliyetlerinin Desteklenmesi Hakkında Kanun kapsamında destekli Ar-Ge faaliyetlerini yürütmektedir.

 

MÜHENDİS GÜCÜMÜZ

 

Volkan Ar-Ge Merkezi 37’si lisans ve lisansüstü mezuniyet derecesine sahip yaklaşık 44 Ar-Ge personeli ile sektöründe daha üstün ürün ve sistemler geliştirmek amacı ile çalışmalarını sürdürmektedir. Ar-Ge Merkezi; makina, elektrik-elektronik, mekatronik, otomotiv, metalurji ve malzeme, endüstri mühendisliği bölümleri ile, ilgili bölümlere ilişkin tekniker, teknisyenler ve endüstriyel tasarım uzmanlarından oluşan multidisipliner bir kadroya sahiptir

ÇALIŞMA BİRİMLERİMİZ


Endüstriyel Tasarım


Merdivenli Araçlar Tasarım Ekibi


ARFF Araçları Tasarım Ekibi


İtfaiye Araçları Tasarım Ekibi


Mekatronik Tasarım Ekibi


Yangın Söndürme Sistemleri Tasarım Ekibi


Kontrol Sistemleri Tasarım Ekibi


Elektronik Ar-Ge Laboratuvarı


3D Prototip Üretim ve Laboratuvar Alanı

ÇALIŞMA KONULARI – FAALİYET ALANLARI

  • Endüstriyel Tasarım
  • Taşıt Tasarımı
  • Yangın Söndürme Sistemleri Tasarımı
  • Mekatronik Sistem Tasarımı
  • Kontrol Sistemleri Tasarımı
  • Ürün Geliştirme
  • Süreç Geliştirme
  • Yazılım Geliştirme
  • Araç Diagnostiği
  • Sürdürülebilir Ulaşım Teknolojileri