Servis Destek Formu

Detaylar

Detaylar

Detaylar

Sınırların Zorlanmasının Gerektiği Durumlar

Merdiven Seti, Gelişmiş Kurtarma Sepeti, X-Tipi İstinat Ayakları, Asansör Sistemi

Merdiven Seti

Merdiven Seti; ekstrem görevlerle başa çıkmamızı mümkün kılacak şekilde tasarlanmış, saha içerisinde kendini ispatlamış teknolojiye sahip, en iyi çelikten imal edilmiş ve hassas kaynak işçiliğinden geçmiştir. Sınırların zorlanmasının gerektiği durumlarda yük sensörleri emniyetli çalışma koşullarını garanti altına alır.

Gelişmiş Kurtarma Sepeti

Gelişmiş kurtarma sepeti; saniyelerin bile kritik öneme sahip olduğu zamanlarda kolay giriş ve çıkış imkanı sunmaktadır. 300 kg ve 400 kg kapasiteye sahip iki farklı opsiyon seçeneği bulunan gelişmiş kurtarma sepetinin ikisi önde biri arkada toplam 3 kapısı mevcuttur. Sedye taşıyıcı,standart bir aksesuar olup, 120 kg’dan 220 kg’a kadar yaralı ve engellilerin kurtarılmasına imkân oluşturmaktadır. Sepetin sağ veya sol tarafına bağlanması mümkündür. Entegre sepet monitörü, tüm Volkan Merdiveli Araçlarda standarttır. Azami 4 kişiye yetecek kadar temiz hava sağlayabilme özelliği ile yoğun duman altında harici konfor sağlamaktadır. 230/400 VAC gücündeki güç kaynağı elektrikli kurtarma aletleri veya projektörler için gerekli enerjiyi tedarik etmektedir. Taşıtın yüksekliği alçaltılırken katlanır sepet dinlenme konumunda beklemektedir.

İstinat Ayakları

X-Tipi İstinat Ayakları; özellikle dar sokaklarda aracın etrafında kolay hareket edebilme kabiliyeti sunmaktadır. Araçların çalışma alanına engel olan zeminlerde aracı kaldırma seçeneği ve 70cm’ye kadar zemin farklılıklarında aracı dengeleyebilme özelliğine sahiptir. Çeşitli kaldırma sistemleri ve bireysel görüntüleme sistemi, istikrarı garanti altına almaktadır. Volkan Merdivenli Araçlar mühendislik takımı tarafından tasarlanmış gelişmiş konum- yük hesaplama yazılımı ile daha fazla alana ulaşılabilmektedir.

Asansör Sistemi

M42, M55 ve M60 versiyonları için, yüksek yapılı binalardan hızlı tahliye sağlayabilmek adına opsiyonel olarak asansör sistemi talep edilebilmektedir. Asansör sistemi çalışma aşaması 40 derece ve üzeri için  mevcuttur. Emniyet kemerleri sayesinde panik halindeki kazazedenin emniyetli bir şekilde asansörde durması sağlanmaktadır.