Servis Destek Formu

Merdivenli Araçlar

Merdivenli Araçlar

Merdivenli Araçlar

Sınırların Zorlanmasının Gerektiği Durumlar

Merdiven Seti, Gelişmiş Kurtarma Sepeti, X-Tipli Kriko, Asansör Sistemi

Merdiven Seti

Merdiven Seti; bizi her gün bekleyen ekstrem görevlerle başa çıkmamızı mümkün kılacak şekilde tasarlanmış, saha içerisinde kendini ispatlamış teknolojiye sahip, en iyi çelikten imal edilmiş ve hassas kaynak işçiliğinden geçmiş. Sınırların zorlanmasının gerektiği durumlarda yük sensörleri emniyetli çalışma koşullarını garanti altına alır.

Gelişmiş Kurtarma Sepeti

Gelişmiş kurtarma sepeti saniyelerin kritik öneme sahip olduğu zamanlarda kolay giriş ve çıkış imkanı sunan ikisi önde ve biri arkada olacak biçimde, 3 kapılı olacak şekilde, 300 kg ve 400 kg kapasiteli olmak üzere iki opsiyon halinde sunulmuşlardır. Sedye taşıyıcı 120 kg’dan 220 kg’a kadar yaralı ve engelli kurbanların kurtarılmasına imkân tanıyan standart bir aksesuar olup sepetin sağ veya sol tarafına bağlanması mümkündür. Entegre bir sepet monitörü tüm Volkan Aerials’te standarttır; azami 4 kişiye yetecek kadar temiz hava sağlayabilme özelliği yoğun duman altında harici konfor sağlar. 230/400 VAC gücündeki güç kaynağı elektrikli kurtarma aletleri veya projektörler için gerekli enerjiyi sağlamaktadır. Taşıtın yüksekliği alçaltılırken katlanır sepet dinlenme konumunda bekler.

İstinat Ayakları

X-Tipli Kriko: özellikle dar sokaklarda aracın etrafında kolay manevra kabiliyeti sunar, taşıtları engelsiz kaldırma seçeneği ve farklı arazilere adapte olma kabiliyetini beraberinde sunar. Çeşitli kaldırma sistemleri ve bireysel görüntüleme sistemi istikrarı garanti altına alır; kaldırma sürecinde zemin basınç sensörleri ve Volkan Aerial mühendislik takımının yön göstermesi doğrultusunda tasarlanmış en gelişmiş yük moment hesaplama yazılımı sayesinde genişlikteki her bir milimetre yetişilebilecek mesafenin artması anlamına gelecektir.

Asansör Sistemi

M42 ve M55 versiyonları için, yüksek yapılı binalardan hızlı tahliye sağlayabilmek adına seçmeli olarak asansör sistemi talep edilebilir. Asansör sistemi çalışma aşaması 40 derecelik merdiven açısındır ve halatın kopma ihtimaline karşın güvenliği garanti altına alacak olan emniyet kilitleri mevcut bulunacaktır.