Servis Talep Formu
Lion Sınıfı ARFF 6X6
Lion Sınıfı ARFF 6X6
Sorumluluğunun bilincinde!

Lion, işlevselliği ile havaalanı yangın müdahale ekiplerinin vazgeçilmezidir.

İtfaiyeciler için havaalanı operasyonları; ekstra uzmanlık, bilgi birikimi ve kusursuz bir donanıma sahip olmayı gerektirir.

Lion, en zor şartlarda bile hızı ve işlevselliği ile havaalanı yangın müdahale ekiplerinin en önemli gereksinimlerini ve taleplerini karşılamak ve her ihtiyaçlarına karşılık verebilmek için üretilmiştir.

Güçlü motoru, KKT sistemi, CAFS ünitesi, hidrolik ve manuel kurtarma donanımı ve tüm sisteme mükemmel bir şekilde entegre edilmiş pratik ve yenilikçi çözümleri ile Lion, havaalanlarının kanıtlanmış ve cesur koruyucusudur.

MODELLERLION 8X8LION 6X6
AZAMİ YÜKLÜ AĞIRLIK52.000'E KADAR42.000'E KADAR
GENİŞLİK3000 MM3000 MM
YÜKSEKLİK3800 MM MAX.3800 MM MAX.
UZUNLUK12500 MM12500 MM
POWERTRAINÇİFTTEK
AÇI30 DERECE30 DERECE
BÖLÜM AÇIŞI30 DERECE30 DERECE
MOTOR2X MERCEDES BENZ OM473SCANIA DC16092A
GÜÇ2X 625 HP - MOTOR TEKNOLOJİ770 HP
TRANSMISSIONZF-7 HIZLI, TAM OTOMATİKZF-7 HIZLI, TAM OTOMATİK
EMİSYON STANDARTEURO 6TIER4F
ÇEKİŞ8X86X6

  • Tüm Lion sınıfı ARFF, taşıtları köpük yoğunluğunu %1 ila arasında hassas şekilde yapılandıran ve ARFF birimlerince tercih edilen köpük konsantrelerinin çoğu türüyle uyumlu olan Volkan otomatik köpük orantılama sistemi olan EFP 550 ile donatılmıştır.
  • Kondisyon paketi sayesinde Lion sınıfındaki taşıtlar -25°C‘den bile daha düşük sıcaklıklardan +55°C‘ye kadar farklı hava koşulları altında çalışabilmektedirler.
  • Kabin içerisindeki kullanıcı dostu kontrol ve veri paneli istenildiği zaman hizmet vermeye müsaittir.
  • Güvenilir araçlar için kilit nokta bakımlarının kolay yapılabilmesidir.
  • Lion sınıfındaki taşıtlar kolay bakım yapılmasını mümkün kılan portlarla donatılmış olup pompa odasına tem erişim, hortum makarası tahliye sistemi bunlardan sadece bazılarıdır.
  • Ağır yük kapasiteli mobil PLC ve CAN BUS kontrol sistemleri daha az karışıklıkta kablo işleri olmasını sağlayarak daha güvenilir akılcı kontroller sunmaktadır.
  • Volkan WG serisindeki kuleler Lion sınıfındaki ARFF taşıtlarında birincil ve ikincil kuleler olarak hizmet vermektedir.