Vol17 Bülten

VOLKAN İTFAİYE YÖNETİM KURULU BAŞKANI İSA TECİM 66. YAŞINI ÇALIŞANLARIYLA KUTLADI

Volkan İtfaiye’nin kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı İsa Tecim 8 Mayıs’ta 66 yaşına bastı. Doğum gününü Volkan İtfaiye çalışanları ile kutlayan İsa Tecim, “Biz büyük bir aileyiz. Günden güne hep birlikte büyümeye devam edeceğiz” dedi.

VOLKAN’DA YANGIN TATBİKATI VE EĞİTİMİ

Vol17 Bülten

Volkan İtfaiye’de acil durum ekiplerine yangın tatbikatı ve eğitimi verildi. Eğitmen Cihat Çimen tarafından verilen eğitime; acil durum koordinatörü, yangın söndürme ekibi, arama-kurtarma-tahliye ekibi ve ilkyardım ekibi katıldı. Yangın söndürme ve kurtarma teknikleri konusunda teorik ve pratik ders alan ekipler eğitimi başarıyla tamamladı.

Vol17 Bülten

VOLKAN’DAN KİLİS’E İKİ ADET İTFAİYE ARACI

Birleşmiş Milletler, Kilis’e iki adet çok maksatlı ve çift kabinli araç hibe etti. Volkan İtfaiye tarafından üretilen ve Kilis İtfaiyesi’nde görev yapacak iki araç Kilis Belediye Başkanı ve bölge milletvekilleri katılımıyla gerçekleştirilen bir törenle Kilis İtfaiyesi’ne teslim edildi. Biri şehir tipi, diğeri arazi kabiliyeti yüksek 4×4 araçlarda Volkan teknolojisi su ve köpük sistemlerinin yanı sıra kurtarma aletleri de bulunuyor.

Vol17 Bülten

VOLKAN’DAN DHMİ’YE 29 ATEŞ SAVAŞÇISI

Üstün teknoloji ve işçilikle üretim yapan Volkan İtfaiye, Devlet Hava Meydanları İşletmesi için 29 adet öncü itfaiye aracı üretti. Hava meydanlarında görev yapan itfaiyelerin hızlı ve acil müdahalelerine kolaylık sağlamak için Volkan Ar-Ge Merkezi tarafından tasarlanan öncü itfaiye araçları DHMİ yetkililerine teslim edildi. İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na götürülen araçlar son kontrollerin ardından görev yapacakları havaalanlarına gönderilmek üzere yola çıkacak.

Vol17 Bülten

SASA POLYESTER DE VOLKAN’I SEÇTİ

Dünyanın önde gelen polyester elyaf, fi lament, polyester bazlı polimerler, ara ürünler ve özellikli ürünler üreticisi SASA Polyester, Volkan İtfaiye’nin yenilikçi teknolojisiyle üretilen dar alan söndürme aracı Midilli’yi bünyesine kattı. Eski yerleşim alanları, trafi ğin ve şehirleşmenin yarattığı ulaşım zorlukları ile mücadele eden itfaiye istasyonları için Volkan Ar-Ge Merkezi tarafından özel olarak tasarlanan Midilli, SASA Polyester’de göreve hazır.

Vol17 Bülten

İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İTFAİYESİ VOLKAN İTFAİYE’Yİ ZİYARET ETTİ

Volkan İtfaiye, İzmir İtfaiyesi yetkililerini ağırladı. İzmir İtfaiye Daire Başkanı Özgür Ozan Yılmaz, İzmir İtfaiye Müdahale Şube Müdürü Bülent Tosun ve beraberinde bir heyetle birlikte Volkan İtfaiye fabrikasını ziyaret etti. Öncelikle üretim tesisini gezen heyet, sonrasında Volkan İtfaiye Yönetim Kurulu Başkanı İsa Tecim ile görüştü.

Vol17 Bülten

VAN İTFAİYESİ’NE VOLKAN’DAN İKİ SAVAŞÇI

Volkan İtfaiye Van Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi’ne biri 32 metre kırmalı merdivenli, diğeri ise öncü olmak üzere iki adet itfaiye aracı teslim etti. Van İtfayesi’nde ateş savaşçılarının yardımcısı olacak araçlar yetkililerden tam not aldı.

Vol17 Bülten

ROMANYALI ÇOCUKLAR VOLKAN İTFAİYE’DE

21. Gaziemir Ulusal ve Uluslararası Çocuk Şenliği kapsamında ülkemize gelen Romanyalı çocuklar Volkan İtfaiye’yi ziyaret etti. Volkan İtfaiye fabrikasını gezen çocuklar itfaiye araçları ile tanıştı.

Vol17 Bülten