Vol 18′ de Kültür Ajandası

Kenan Doğulu

MÜZİK – Kenan Doğulu-Vay Be
Kenan Doğulu yepyeni bir soundla hazırladığı “Vay Be” adlı albümünü hayranlarıyla buluşturdu. Bir yaz albümü olan ‘’Vay Be’’de yepyeni 7 Kenan Doğulu şarkısı yer alıyor. Prodüktörlüğü Doğulu Productions tarafından yapılan albümde sözü ve müziği Kenan Doğulu’ya ait olan beş şarkının yanı sıra, Doğulu’nun Bora Uzer ve Ozan Turgut’la yazdığı “Issız Ada” ve Tuğrul Eylül Cerrahoğlu ile bestelediği “Vay Be” şarkıları bulunuyor. Pop, elektronik, etnik ve house tarzlarını birleştiren Doğulu, yeni albümünde Ozan Doğulu, Bora Uzer, Tuğrul Eylül Cerrahoğlu, Tamer Pınarbaşı, Cenk
Erdoğan, Mehmet İkiz, Orhan Topçuoğlu, Şenova Ülker, Orhan Deniz, Erkan Adlin, Cenk Erdoğan, Caner Güneysu, Onur Nar, Gökay Semercioğlu ve Murat Çekem gibi müzisyenlerle çalıştı.

FİLM – Karanlık Zihinler
Ruby Daly Amerika’nın 98%’ini öldüren korkunç vebadan hayatta kalabileceğini hiç düşünmemiştir; ancak hayatta kalmayı başarır. Hayatta kalanlar değişik güçlere sahiplerdir ve sadece renklerle tanımlanırlar; yeşiller (çok zekiler), maviler (telekinez), sarılar (elektriği kontrol edebilme), turuncular (zihin üzerinde kontrol) ve kırmızılar (ateşi kontrol edebilme). Ruby, tehlikeli bir turuncudur. Acınası ve korku içerisinde olan Thurmond’a kendisi gibi olan çocukların yanına gönderilir. Ruby, bu korkunç yerden çocukların yardımıyla kaçar ve hayatı bambaşka bir hal alır.

Orijinal Adı: The Darkest Minds
Yönetmen: Jennifer Yuh Nelson
Oyuncular: Harris Dickinson, Amandla Stenberg,
Skylan Brooks, Mandy Moore, Gwendoline
Christie ve Wallace Langham
Tür: Bilimkurgu
Yapım yılı: 2018

Japonlara göre uzun yaşama

KİTAP – Ikigai-Japonların Uzun ve Mutlu Yaşam Sırrı
Japonlara göre her insanın bir ikigai’si vardır. Yani sabah yataktan kalkmaları için bir sebepleri vardır. Ve her insan ikigai’sini keşfederek hayatına anlam katabilir. İkigai, sadece sabah kalkıp, işe gidip, para kazanmak değil. İkigai; kişinin kendini ifade edebilme gücü, hayattan zevk alma bilinci bir nevi. İlham verici ve rahatlatıcı bu kitap sizlere kendi ikigainizi keşfetmeniz için gerekli tüm bilgileri veriyor. Aceleci davranmamanızı, hayat gayenizi keşfetmenizi, ilişkilerinizi canlandırmanızı ve kendinizi tutkularınıza adamanızı sağlıyor. Öyle ya, kim her gününü mutlu yaşamak istemez ki?