Onlar Volkan’ın Dev Adamları

İtfaiye aracı ve yangın söndürme teknolojileri konusundaki azmini ve başarısını potaya da taşıyan Volkan Basketbol Takımı…

Şirketimizin de katıldığı ve toplamda 30 takımın yer aldığı 4×4 Tek Pota Ligi Şirketler Arası Basketbol Turnuvasında ter döktüler. Play-off eşleşmelerine kadar kalmayı başardılar.

Sizler için bu sayımızda Volkan Basketbol Takımız ile bir araya geldik, turnuvayı, takımın güçlü ve zayıf yönlerini, takımın en’lerini ve daha birçok şeyi konuştuk.

Onlar Volkan'ın Dev AdamlarıOnlar Volkan'ın Dev Adamları

 

 

 

 

 

 

 

Daha önceden basketbol oynamış mıydınız?

Deniz Kaya: Evet, lisanslı olarak basketbol oynadım.

Oğuzcan Büyükbayraktar: Takımda birçok kişinin bir şekilde (lise okul takımı, amatör lig vs.) basketbol geçmişi var.

Kaan Özelçi: Evet. Sekiz yıl lisanslı olarak basketbol oynadım. Atakan Çetin: Ortaokuldayken belediyenin altyapısındaydım uzunca bir süre devam ettim. Profesyonel olarak hiç oynamadım ancak basketbol hep hayatımdaydı.

Hüsamettin Güler (Koç): Evet. Lise basketbol takım kaptanı ve amatör ligde Tukaşspor oyuncusu olarak oynadım. Volkan Basketbol Takımı’nın güçlü ve eksik tarafları nedir?

Hüsamettin Güler (Koç): Takımımızın güçlü tarafları takım ruhuna inanmış, karakterli, uyumlu bir ekip olması

Ancak geri düştüğümüzde toparlanmakta zorlanan bir yapıya sahip olduğumuzu da belirtmem gerekir.

Kaan Özelçi: Daha önce hiç beraber oynamamış bir ekip olmamıza rağmen iyi savunma yapısı oturtmamız en güçlü ve en iyi özelliğimiz kesinlikle. Süreklilik ve kadro derinliğimizin zayıf olması en büyük eksikliklerimizdendi.

Atakan Çetin: Bence kesinlikle maçı son topa kadar ne olursa olsun bırakmamamız ve disiplinli savunmamız en güçlü yanımız. Turnuvanın ilk üç maçında üç galibiyet almış olmamızın temelinde bu iki özelliğimiz yatıyor. Eksik tarafımız bence kesinlikle oyun içi iletişim diyebilirim. Savunmada iyi iletişim halindeyken hücumda olduğumuz zaman iletişim kopuklukları sebebiyle organize olmayan hücumlar yaptık zaman zaman.

Deniz Kaya: Takım ruhu oldukça güçlüydü hiç pes etmedik, ama çok fazla bir arada oynama fırsatımız olmadığı için birbirimizi tanıma konusunda sıkıntılar yaşadık bence en önemli eksiklik buydu.

Oğuzcan Büyükbayraktar: İyi savunma takımın güçlü tarafı. Zayıf yönümüz ise çok yönlü oynayamamız, belli oyun kalıplarına bağlı kalmamız, rotasyon kabiliyetimizin düşüklüğü oldu.

Turnuvanın ilk maçında ne hissettiniz?

Atakan Çetin: İnanılmaz heyecanlıydı. Bence koç da dâhil herkes aynı şeyi söyleyebilir. Hatta maçın ertesi günü Kaan’la maçın bazı anlarını kesik kesik hatırladığımızı anlattık birbirimize. Ama bu kadar heyecana rağmen kazanmayı bildik.

Cemal Özçelik: Çok büyük bir heyecan hissettim diyebilirim. Oğuzcan Büyükbayraktar: Yıllar sonra tekrar forma ile sahaya çıkmak eski günleri hatırlamak adına güzel bir histi. Deniz Kaya: Heyecan ve kazanma keyfi .

Kaan Özelçi: Çok heyecanlıydı. Hafızamı kaybettiğimi düşündüm, inanılmaz keyif vericiydi

Hüsamettin Güler: Çok keyif aldım. Maç gitti geldi ama biz kazandık.

İkinci maçta da galibiyet gelince ne hissettiniz?

Deniz Kaya: Bu iş olacak diye düşünmeye başladım. Zaten üçüncü maçımızı da kazanınca gruptan çıkmayı garantiledik. Atakan Çetin: Kendimize olan güvenimiz iyice yerine geldi. Ayağımız yere daha sağlam basmaya başladı, haliyle moraller yükseldi.

Kaan Özelçi: Hedeflerimizin büyüdüğünü söyleyebilirim. Oğuzcan Büyükbayraktar: Kaliteli bir takım olduğumuzu, oyunumuzu oynadığımızda her takımı yenebileceğimizi düşündüm.

Hüsamettin Güler: Mutluluk, özgüven, gurur. Cemal Özçelik: Başarma duygusu.

KOÇ’A SORDUK

Takımın en hızlısı? Kaan

Takımın Beyni? Deniz

En güçlüsü? Atakan

Takımın en iyisi? Kaan

İyi bir takım için iyi bir koç şart. Koçumuz hakkında neler düşünüyorsunuz?

Oğuzcan Büyükbayraktar: Koçumuz iyi niyetli, takım ve şirket menfaatlerini düşünen biri. Değerli bir çalışma arkadaşımız her şeyden önce ve şirket dışında da abimiz. Bizimle fikir alışverişinde bulunarak takımı daha iyi bir yere getirmek için çok çaba sarf etti.

Deniz Kaya: Üzerimizde emeği büyük.

Atakan Çetin: Fair play ruhuna sahip oldukça pozitif düşünceli.

Kaan Özelçi: Çok ılımlı ve pozitif.

Turnuvada hedeflediğiniz noktaya gelebildiniz mi?

Oğuzcan Büyükbayraktar: Maalesef bu yıl hedefimizden çok uzak kaldık, gruplardan en iyi ikinci takım çıkarak ön eleme oynama şansımız varken, diğer gruplardaki bir takımın maça çıkmamasından dolayı ön eleme oynamak zorunda kaldık. Birinci ön eleme turu maçının olacağı hafta, tüm çalışma arkadaşlarımız çok yoğun ve yorucu bir hafta geçirdi. Hepimiz turu atlayacağımız kanaatindeydik.

Fakat maç oynamak zorunda kalınca, takım olarak konsantre olmadan sahaya çıktığımız bir maçta mağlup olduk ve elendik. Önümüzdeki turnuvada tekrar yer alacağız ve bu sefer inandığımız finali göreceğimize inanıyorum. Atakan Çetin: Hedefimiz final four görebilmekti ama talihsiz bir şekilde istediğimiz noktaya gelemedik.

Deniz Kaya: Maalesef hayır.

Onlar Volkan'ın Dev Adamları

 

 

 

 

 

Tüm maçlar, antrenmanları düşünürsek en unutamadığın an nedir?Onlar Volkan'ın Dev Adamları

Atakan Çetin: Son maçta Kaan’ın ribaund alıp son saniyede üçlük çizgisinden şut atması ve topun potanın içinden çıkması… O top girseydi maçı kazanmıştık.

Kaan Özelçi: Dördüncü maçın ilk 15 dakikası… Gerçekten ciddi bir rakibe karşı gerçek bir direnç gösterdik. Ve son maçta son saniye şutumun potanın içerisinden çıkması.

Hüsamettin Güler (Koç): İlk galibiyetimizi ve son maçta kaçan son serbest atışı, tek sayı farkla yenilmemizi unutamıyorum.

Volkan Basketbol Takımı olarak bir planınız var mı?

Kaan Özelçi: Kesinlikle var. Hedeflediğimiz noktaya gelemeden şanssız bir şekilde elendik. Bir sonraki turnuvaya daha iyi hazırlanıp daha iyi noktalara ulaşacağımız inancındayım. Bir sonraki turnuva için seçme ve daha sık antrenman yapmayı düşünüyoruz.

Atakan Çetin: Tecrübe kazandık. Bundan sonraki turnuvalarda çok daha iyi yerlere geleceğiz.

Son olarak eklemek istediğiniz bir şey var mı?Onlar Volkan'ın Dev Adamları

Hüsamettin Güler (Koç): Şirketimizin de katıldığı ve toplamda 30 takımın yer aldığı 4×4 Tek Pota Ligi Şirketler Arası Basketbol turnuvasında Volkan İtfaiye Basketbol Takımı “Zürafalar” olarak, play-off eşleşmelerine kadar kalmayı başardık. Bu turnuvaya bu yıl ilk defa katıldık ve büyük bir tecrübe elde ettik. Takım ruhuna inanmış iyi bir ekip havası oluşturduk. Ekip ve arkadaşlık kimyası olarak, arkadaşlarım çok iyi seviyedeydi. Çok fedakârca, özverili ve gönüllerini ortaya koyarak oynadılar; ortak bir sinerji yarattık. Bu sinerjiyi yaratmadan hiçbir şey yapamazsınız. Biz bunu başardık. Daha önce bir arada basketbol oynamamış dokuz arkadaşımızla müthiş bir ekip oluşturduk. Hepsi çok hızlı bir şekilde takımın karakterine uyum sağladı.

Benim üzerinde durduğum en önemli şey oyuncu karakteri. Tüm arkadaşlarım karakter sahibi ve bunu sahaya çok iyi yansıttılar; takım içinde çok iyi hava oluşturdular. Dostluk, dayanışma, iletişim, birlik ve beraberlik hat safhadaydı. Volkan’ı çok iyi temsil ettiğimize inanıyoruz. Tüm arkadaşlarımı kutluyor, bizi desteklemek için salona gelen seyircilerimize de teşekkür ediyoruz. Ayrıca böyle bir organizasyona katılmamıza olanak tanıyan üst yönetimimize de sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz.