Kültür Ajandası

KİTAP

Beden Dili / Joe Navarro

Beden dili ile birçok duygu ve düşünceyi çözümleyerek, insanları doğru tanıyabiliriz. Bununla beraber beden diliyle diğer insanların, sizin için düşüncelerini de değiştirebilirsiniz. Hisler yüzlerde gizlidir, gözbebeklerimiz o an ki ruh halimizi anlatır. İnsanlara güven vererek, ikna etmek için beden dilini doğru kullanmak gerekir. Bu kitap, Eski FBI ajanı Navarro’nun profesyonel deneyimleri ile Princeton Üniversitesi’nde psikoloji eğitimi alan Marvin Karlins’e ait bilimsel çalışmaları sunuyor. Beden dilinin etkin ve doğru şekilde kullanarak dünyanızı nasıl kontrol altında tutacağınıza dair bir rehber.

FİLM

Yüce Adalet (The Whole Truth)

Yönetmen: Courtney Hunt

Oyuncular: Keanu Reeves, Renée Zellweger, Gugu Mbatha-Raw, Gabriel Basso

Tür: Suç/Dram

Yapım Yılı: 2016

17 yaşındaki Mike Lassiter (Gabriel Basso) varlıklı bir ailenin çocuğudur ve babasını öldürmek suçundan dolayı zanlı sıfatıyla mahkemede suçlu olarak yargılanacaktır. Babasını kendisi öldürmediğini ne kadar ifade etse bile kanıtı bulunmamaktadır. Kendisini hem savunacak hem de beraat kararını alabilecek avukat arayışına girer. Davayı incelediğinde, olayların göründüğü gibi olmadığını anlayan Avukat Richard Ramsay (Keanu Reeves) genç Mike’ı savunma görevini üstlenir. Avukat Ramsay gerçeği ortaya çıkarmak ve Mike’ın suçsuz olduğunu ispatlamak için ne gerekiyorsa yapacaktır.

MÜZİK

10

Tarkan
Tarkan’ın uzun süredir üzerinde çalıştığı onuncu albümü “10” tüm müzik marketlerde yer aldı; böylece Tarkan hayranları için 7 yıllık hasret de sona ermiş oldu. Merakla beklenen albüm ilk haftasında 300 bin adet satarak yeni bir rekora imza attı. 2010 yılında çıkardığı “Adımı Kalbine Yaz” ile büyük beğeni toplayan Tarkan’ın yeni albümünde 14 pop şarkı buluyor. Bu 14 parçanın arasında, söz ve bestesi mega stara ait şarkıların yanı sıra Nazan Öncel, Ümit Sayın, Aysel Gürel ve Sezen Aksu’ya ait çalışmalar da bulunuyor.