Editörden

Merhaba,

İtfaiyecilik öylesine kutsal bir meslek ki “İmdat!” diyen herkesin yanında… Korkusuzca ateşle savaşırken, yine korkusuzca hiç bilmedikleri bulanık sulara dalıp insanların hayata tutunmasını sağlıyorlar. Bolca iç suları olan ve üç tarafı denizlerle çevrili memleketimizde sıkça karşılaşan boğulma vakalarında arama kurtarmada başrolü itfaiye birimlerinin sualtı ve su üstü arama kurtarma ekipleri üstleniyor. Bu yola gönül verenler daha bilinçli ve organize olmak adına güç birliği yapmış; bir federasyon kurmuş. Kapak konumuzu da bu federasyon; Türkiye Sualtı ve Su Üstü Arama Kurtarma Federasyonu oluşturuyor. Kendilerine sonsuz teşekkürler…

Özel Dosya’da ise başkent Ankara’yı ziyaret ettik. Ülkemizdeki önemli gelişmelerin yaşandığı Ankara’nın hızlı temposuna büyük bir profesyonellikle ayak uyduran, çok güçlü bir itfaiye teşkilatı Ankara İtfaiyesi. Daire Başkanı Sayın Celil Sipahi ve tüm teşkilata misafirperverliklerinden dolayı teşekkür ediyorum.

İz Bırakanlar sayfalarında ise Türk edebiyatının önemli isimlerinden Cemal Süreya var. Bu büyük şairin hayatını ve şiirlerini, gündelik hayatın koşuşturmasından bir an olsun uzaklaşıp keyifle okuyacağınıza eminim.

Sevgiyle kalın,