Editörden

Merhaba,
Ateş savaşçısı itfaiyeciler, güçlerini gittikleri yangınlarda onlardan önce alınmış önlemlerden, yangın ihbarı aldıklarında onları en kısa sürede olay yerine ulaştıran itfaiye araçlarından ve sahip oldukları ekipmanlardan alırlar. Görevleri insan hayatına dokunmak olan itfaiyeciler için teknolojik gelişmeleri takip etmek, yangın önlemleri ve müdahale sistemlerindeki yenilikleri yakından izlemek hayati önem taşır.

Bu sayımızda sizlere, sektörün nabzının tutulduğu, tüm yeniliklerin sunulduğu her biri birbirinden kıymetli olan itfaiyecilik fuarlarını anlattık. Volkan İtfaiye olarak bizim de birçoğuna katılım gösterdiğimiz fuarları kapak konusu sayfalarında okuyabilirsiniz…

Özel dosya sayfalarında ise bu sayımızda medeniyetlerin buluştuğu şehir, Mersin’e konuk olduk. Mersin, geçmiş uygarlıkların görkemli antik kentleriyle, enfes doğası ve sıcakkanlı insanları ile mutlaka görülmesi gereken bir şehir… Bize kapılarını açan Mersin İtfaiyesi’ne teşekkür ediyoruz.

İz bırakanlar sayfalarımızda, şüphesiz ki dünya sinema tarihinin gelmiş geçmiş en sevilenleri arasında yer alan, Şarlo karakteri ile kalplerimizi fetheden Charlie Chaplin’i analım istedik. Umarım okurken sizi biraz olsun gülümsetebilmişizdir. Son olarak, Charlie Chaplin’i bir sözü ile hatırlayalım…“Kahkahasız geçen bir gün ziyan olmuş bir gündür.”

Sevgiyle kalın,

Duygu TECİM