Editörden

Merhaba,

Bir önceki sayımızda kapak konusu olarak şehit itfaiyecileri anlatmıştık. Türkiye’nin dört bir yanından okuyucularımızdan oldukça olumlu geri dönüşler aldık. Bu geri dönüşler emeklerimizin başarıya ulaştığının göstergesi oldu. Dergimizin oluşumu için özveri ile çalışan tüm ekip arkadaşlarım adına sizlere teşekkür ederim.
Kapak konumuzda bu defa itfaiyenin gizli kahramanlarına yer verdik. Kuşkusuz ki, bir canlının hayatı söz konusu olduğunda her yere koşan itfaiyecilerin araçları ve ekipmanları en büyük yardımcıları. Deprem gibi arama-kurtarma çalışması gerektiren afetlerde ise itfaiyelerin arama kurtarma birimlerinin imdadına K9 köpekleri koşuyor.

Ülkemizde şu an çok yaygın olmamakla birlikte itfaiyelerimizde arama kurtarma personeli olarak görev yapan K9 köpeklerini sizinle tanıştırmak istedik ve bu konuda oldukça yol almış İzmir İtfaiyesi ile bir röportaj gerçekleştirdik.
Özel Dosya sayfalarında ise Anadolu’nun hızla gelişen ve değişen şehri Kayseri ve bu şehrin itfaiyesi hakkında keyifli birer yazı sizleri bekliyor. Bizi ağırlayan Kayseri İtfaiyesi’ne ve değerli vaktini ayıran İtfaiye Daire Başkanı Mustafa Metin Kızılkan’a çok teşekkür ederiz.

Son olarak; yüreğinizde sevgi ateşinin sönmediği mutlu bir yıl geçirmenizi diliyorum.

Sevgiyle kalın,