Editörden

Merhaba,

Dergimizin yayına başladığı ilk günden bu yana aklımızdaydı şehit itfaiyeciler… Bu konuya dergimizde yer vermeliydik ama nasıl? Birkaç sayfalık yazıdan çok daha fazlasıydı çünkü. Derde ortak olmak, sağduyulu yaklaşmak ve tüm şeffaflığı ile yazmak gerekiyordu. Sonunda cesaretimizi topladık ve tek tek itfaiye teşkilatlarına şehit itfaiyecileri olup olmadığını sorduk. İzmir, Ankara ve Kütahya’dan röportaj için olumlu yanıt aldık. Şehitlerimizin mesai arkadaşları ve ailelerini ziyaret ettik. Her sorduğumuz sorunun cevabını boğazımız düğüm düğüm dinledik. Bazen kendimizi tutamadık, onlarla birlikte ağladık. Ve bir kez daha anladık ki, bu meslek kahramanların mesleği, bu meslek herkesin kaçtığı yere koşanların mesleği.

Bizlere tüm samimiyetleri ile kapılarını açan ve röportaj veren şehit ailelerine ve mesai arkadaşlarına binlerce kez teşekkür ediyorum…

Özel Dosya sayfalarımız için bu defa Karaman İtfaiyesi’ni ziyaret ettik ve Karaman İtfaiye Müdürü İsa Kayhan ile keyifle okuyacağınıza inandığım bir röportaj gerçekleştirdik. Kendisine bize zaman ayırdığı için Volkan İtfaiye adına teşekkür ediyorum.

Son olarak, dergimize biraz daha renk katmak ve zenginleştirmek için birkaç yeni bölüm ekledik. Sayfaları çevirdikçe keşfedeceğiniz bu yeni bölümlerin ilginizi çekeceğini düşünüyor ve yorumlarınızı merakla bekliyoruz.