TR EN

Haberler

Zürafa’nın Koşusu 2016

Türkiye’den ve 20’den fazla ülkeden 400 seçkin konuk Volkan İtfaiye’nin gelenekselleşen organizasyonu Zürafa’nın Koşusu'na katıldı ve 3 gün boyunca Türkiye’de üretilen yeni nesil yangın söndürme teknolojilerini yakından inceledi.

Yeni nesil teknolojiler panelde tanıtıldı

Zürafa’nın Koşusu organizasyonu Kuşadası’nda düzenlenen panel ile başladı. Açılış konuşmasını yapan Volkan İtfaiye Genel Müdürü Yaşar Tecim teknolojiye yaptıkları büyük yatırıma değindi ve Türkiye’nin konusunda lider olan ‘’Volkan Ar-Ge’’ biriminin geliştirdiği yeni nesil yangın söndürme araçlarını dünyanın dört bir köşesine ihraç ederek sektörün en büyük oyuncuları arasına nasıl girdiklerini anlattı.

 

Volkan İtfaiye’nin yeni hazırlanan ‘’Kahramanların arkasındaki güç’’ temalı kısa filminin de ilk gösterimi panelde gerçekleşti ve film izleyicilerden büyük alkış aldı.

Panelde Türkiye İtfaiyeler Birliği Başkan Yardımcısı Orhan Doğan, Eski Liverpool İtfaiye Daire Başkanı Anthony McGuirk ve Eski Londra İtfaiye Daire Başkanı Jerry O’Brien özel konuşmacı olarak yer aldı.

Selçuk Havaalanı'nda Volkan araçları gövde gösterisi yaptı

Organizasyonun ikinci ayağında konuklar Selçuk Havaalanı’nda ağırlandı. Volkan İtfaiye’nin yeni nesil yangın söndürme araçları pistte gösteri yaptı. Uçak söndürme aracı Lion, Türkiye’de üretilen en yükseğe ulaşabilen 55 metrelik merdivenli araç ile 42 ve 32 metrelik versiyonları, şehir tipi ve endüstriyel bölge araçları piste çıkarak tüm hünerlerini sergiledi.

6 tonluk İtfaiye aracıyla drift gösterisi

Zürafa'nın Koşusu organizasyonunda bir ilk de yaşandı. Dünyada ilk kez 6 tonluk bir itfaiye aracıyla drift gösterisi yapıldı. İleri sürücülük uzmanı Cankat Hurmoğlu Volkan şehir tipi itfaiye aracıyla tozu dumana kattı. 6 tonluk araçla yapılan manevralar modüler ve esnek olarak tasarlanan üstyapının önemini gözler önüne serdi.

Organizasyonun kapanış gününde konuklar Torbalı’da bulunan 135.000 m2 alana kurulu Volkan fabrikasında ağırlandı.

 

 

İzmir Valisi Mustafa Toprak: İsa Tecim’in hayatı bir başarı hikayesidir.

Zürafa’nın Koşusu 2016 organizasyonunun kapanış gününe İzmir Valisi Mustafa Toprak, Tahran Belediye Başkan Yardımcısı, Dubai ve Sudan Sivil Savunma Başkanları, Romanya Belediyeler Birliği Başkanı ve 20 ülkeden itfaiyeciler katıldı. Organizasyonda konuşma yapan İzmir Valisi Toprak "Volkan İtfaiye’nin kurucusu İsa Tecim’in yaptıkları bir başarı hikayesidir. Bu başarı hikayeleri 2023 hedefinde bulunan ülkemizde artmalı. Burada yapılan işler ile ilgili gurur duyuyoruz" dedi.

 

 

Torbalı Volkan Fabrikası kapılarını Zürafa’nın Koşusu için açtı

135.000 metrekare alana kurulu Volkan İtfaiye fabrikasında gerçekleşen organizasyonda konuşma yapan Volkan İtfaiye’nin kurucusu İsa Tecim, 42 yılda dünyanın en büyük 3 itfaiye aracı üreticisi konumuna gelindiğini ve şu an 40’dan fazla ülkeye ihracat yapan bir firma olunduğunu belirterek "İlk günkü inanç ve hırsla yolumuza durmaksızın devam edeceğiz." dedi.

Yeni nesil söndürme teknolojileri büyük ilgi gördü

Volkan tarafından tamamen yerli teknoloji ve iş gücüyle üretilen yeni nesil söndürme cihazları ile uçak söndürme aracı Lion, Türkiye’de üretilen ve en yükseğe ulaşabilen itfaiye aracı olan 55 metrelik merdivenli araç, endüstriyel bölge araçları ve şehir tipi itfaiye araçları yerli ve yabancı ziyaretçilerden tam not aldı.

 

Standlar doldu taştı

Zürafa’nın Koşusu’na destek veren üreticiler de organizasyonda standlarıyla yer aldı. Mercedes Benz Türk, Scania, MAN, Draeger, Kolagon, A-Yangın, Set Yangın, Rotfire, Armas Elektronik ve Holmatro firmalarının sergildiği ürünler büyük ilgi gördü.

http://www.haberler.com/zurafa-nin-kosusu-2016-buyuk-bir-coskuyla-sona-8486285-haberi/
http://www.izmir.gov.tr/213
http://www.kamyonum.com.tr/haber/Zurafa-nin-Kosusu-2016-Sona-Erdi/28622