TR EN

Haberler

Volkan İtfaiye 2. Bilim Kurulu Toplantısı ile Akademisyenlerle Buluştu

Sektörünün öncü firması Volkan İtfaiye, 2015 yılında ilk kez düzenlediği Bilim Kurulu Toplantısı’nın 2.’sini Double Tree by Hilton’da gerçekleştirdi. Türkiye’nin çeşitli üniversitelerinden, dünyaca ünlü çalışmalarıyla bilinen akademisyenler ile Volkan Ar-Ge ekibini bir araya getiren Bilim Kurulu’nun bu yılki teması “İnsan”dı.

Üniversite-Sanayi iş birliğini daha da dinamikleştiren etkinlik, Volkan İtfaiye Genel Müdürü Yaşar Tecim’in konuşması ile başladı. Volkan İtfaiye’nin 1974 yılından bu yana olan deneyiminin yanında, Ar-Ge yatırımlarına ağırlık vererek uluslararası arenada gücüne güç kattığını belirten Tecim, “Güncel gelişmeleri takip ederek, yeni doğan ihtiyaçlar doğrultusunda ekipmanlar yapmaya devam edecek, dünya endüstrisinde ülkemizin adını daha da ileri taşıyacağız” dedi. Akademisyen sunumları ile süren toplantı, Volkan İtfaiye üretim tesislerinde devam etti. Fabrikada yenen öğle yemeğinin ardından, Volkan üretim tesisleri ve Volkan Ar-Ge Merkezi ziyaret edildi.

Etkinliğin 2. Günü, Volkan İtfaiye Yönetim Kurulu Başkanı İsa Tecim’in konuşması ile başladı. Volkan İtfaiye’nin bugün Türkiye’nin en hızlı büyüyen 11. şirketi olmasının, ilk günden itibaren gösterilen özveriler sonucunda olduğunu anlatan Tecim, “Bundan sonraki süreçte de inandığımız değerler doğrultusunda, inovatif yaklaşımlarla bayrağımızı hep birlikte daha ileri taşıyacağız.” dedi. Çalıştay ile devam eden etkinlik, akademisyenlerin “Yetkin insan” olma konusunda fikirlerini paylaşıp çözüm önerileri sunması ile son buldu.