TR EN

Haberler

Volkan Ar-Ge merkezi akademisyenlerle bir araya geldi

Sektörünün öncü firması Volkan İtfaiye bir ilke daha imza atarak gücüne güç katmak adına “Volkan Bilim Kurulu Toplantısı”nın ilkini İzmir Kaya Termal Otel’de gerçekleştirdi.

Ar-Ge çalışmalarına büyük önem veren Volkan İtfaiye son dönemde “Volkan Ar-Ge Merkezi” için yaptığı 300 bin TL’lik yatırımın hemen arkasından “Volkan Bilim Kurulu Toplantısı”nı gerçekleştirerek Ar-Ge çalışmalarına yeni bir soluk kazandırdı. Üniversite - Sanayi işbirliğini dinamik hale getiren etkinlik Volkan Ar-Ge merkezi mühendisleri ile Türkiye’nin önde gelen mühendislik fakülte akademisyenlerini bir araya getirdi.

14 Mart 2015 Cumartesi günü İzmir Kaya Termal Otel’de açılış konuşmalarıyla başlayan toplantı akademisyen sunumları ile devam etti. Öğle yemeğinden sonra Volkan üretim tesisleri ve Volkan Ar-Ge Merkezi ziyaret edildi. Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Ege Üniversitesi, İzmir Yüksek Teknoloji Üniversitesi gibi Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinin kendi alanında isim yapmış akademisyenleri Volkan Ar-Ge Merkezi ile itfaiyecilik sektörü için inovatif fikirlerini paylaşırken aynı zamanda sorunlara çözüm önerileri sundu.

Toplantının kapanış konuşmasını Volkan İtfaiye Genel Müdürü Yaşar Tecim yaptı. Konuşmasında doğru bilgiye ulaşmanın önemine ve teknolojiyi yakından takip etmenin avantajlarına değinen Yaşar Tecim “Volkan, kendi alanında bir dünya markasıdır. Bunu sadece üretim kalitesi veya pazar paylarıyla değil, birleştirici, paylaşımcı, gelişime açık ruhuyla da kanıtlamaktadır. “Volkan Bilim Kurulu Toplantısı düzenli olarak gerçekleşecek ve bu paylaşım devam edecektir” dedi.