TR EN

Haberler

Kahramanmaraş Ar-Ge Merkezleri İyi Uygulama Örnekleri Zirvesi

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Bilim ve Teknoloji Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Ar-Ge Merkezleri İyi Uygulama Örnekleri Zirvesi” 16-17 Mayıs 2017 tarihlerinde Kahramanmaraş’ta gerçekleşti.

Ar-Ge merkezleri iyi uygulama örnekleri Zirvesi’nde Ar-Ge merkezlerinde başarılı uygulamaların yaygınlaştırılması amacıyla birçok firma bir araya geldi. Zirvede Ar-Ge merkezlerinin kurumsal kapasitelerinin artırılması, gelecekte ortaya çıkabilecek uygulama fırsatlarının değerlendirilmesi, Ar-Ge merkezleri arasındaki etkileşimin artırılması gibi konular üzerine çalışmalar paylaşıldı.

Yangın pompaları ve itfaiye araçları konusunda Ar-Ge çalışmalarıyla hızla büyümeye devam eden Volkan İtfaiye; Ar-Ge Merkezleri İyi Uygulama Örnekleri Zirvesi’nde “Bilim kurulları ile üniversite-sanayi iş birliği çeşitlendirilerek sürdürülebilir hale getirilmesi” konulu sunum gerçekleştirdi. Volkan İtfaiye Ar-Ge merkezi yöneticisi Deniz Kaya “Üniversitelerimizle sürdürülebilir bir iş birliği oluşmasını sağlamak, Ar-Ge çalışmaları için çok önemlidir. Bu nedenle, bilim kurulları ile firmaların sürdürülebilir etkileşim ağı oluşturması gerekmektedir.” dedi.