TR EN

Haberler

Interschutz 2015’e Volkan damgası

Almanya’nın Hannover şehrinde Türk bayrağını 55 metrede dalgandıran Volkan, ürünleri ile göz doldururken sektörde global bir oyuncu olduğunu bir kez daha kanıtladı.


Her beş yılda bir gerçekleşen yangın güvenliği ve itfaiyecilik sektörünün en prestijli fuarı olan Interschutz’da Volkan, dünya devleri ile karşı karşıya ürünlerini sergiledi. M32K, M44A, M55A, 8x8 LION-S ve komponentleri ile zengin ürün gamını görücüye çıkartan Volkan 6 günlük fuar süresince yoğun ilgi gördü. Fuar boyunca toplam 1148 kişiyi 55 metreye taşıyan M55A, ziyaretçilerden tam not aldı. Türkiye’de Mercedes-Benz Econic şasi üzerine üretilmiş ilk itfaiye aracı özelliğini taşıyan M44A ve özellikle dar alanlarda rahatlıkla görev yapabilecek hafif ve hızlı hareket kabiliyeti olan 32 metre mafsallı merdiven büyük rağbet gördü. Volkan standının bir diğer kahramanı ise ARFF 8x8 LION-S idi. Yenilenen ön konsolu ve arka motor kapağı tasarımı ile kusursuz bir görünüme kavuşan 8x8 LION – S rakiplerine fark attı. Fuar sonunda değerlendirmede bulunan Volkan Yurtdışı Pazarlama ve Satış Direktörü Tutku Ağsakal “Interschutz sektörümüzün en önemli etkinliği. Burada olmak ve 55 metrede Türk bayrağı dalgalandırmak şirketimiz adına gurur vericidir. Fuara hazırlanırken Asya, Doğu Avrupa, Orta Doğu ve Amerika’daki müşterilerimiz ile kurduğumuz ticaret ağımızı genişletmek ve marka bilinirliğini arttırmak gibi önemli hedeflerimiz vardı. Rahatlıkla söyleyebilirim ki şimdiden hedeflerimize ulaşmış durumdayız“ dedi.

Geleneklerinden ve kurum kültüründen kopmadan yenilenen logo ve mottosuyla Volkan, bir dünya markası olduğunu bu anlamda da kanıtlamış oldu.  “Crafted Technology” sloganı el emeği ile özenle işlenen yüksek teknolojiyle donatılmış Volkan ürünlerini betimliyor. Eski amblem olan zürafanın stilize edilmiş halini barındıran yeni amblem ise öncellikli olarak güven hissiyatını güçlendiriyor. Fuar ziyaretçileri tarafından beğeni toplayan logo ve motto hakkında Volkan İtfaiye Kurumsal İletişim Müdürü Duygu Tecim “Yeni logo ve mottomuz Volkan’ın her geçen gün gösterdiği gelişimin bir sembolü. Interschutz, yeni nesil ürünlerimizi ve  yeni marka kimliğimizi hedef kitlemiz ile buluşturmak için en doğru platform. Burada olmaktan heyecan, mutluluk ve gurur duyuyoruz.” dedi.