TR EN

Haberler

"Zürafa" bu kez "Lion" ile koştu

Bir Volkan geleneği haline gelen "Zürafa'nın Koşusu" bu yıl uluslararası hale geldi. Zürafa, uluslararası bir platformda "Lion" ile koştu. Volkan kalitesini ve farkını bir kez daha ortaya koydu.
 
"Zürafa'nın Koşusu'13" 25-26 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşti. Dünyanın 18 ülkesinden ve tüm Türkiye'den gelen toplam 300 seçkin davetli dopdolu bir program ile ağırlandı. Misafirler Sürmeli Efes Otel'de konakladı. Bu sene Volkan'ı "Zürafa'nın Koşusu" etkinliğinde yalnız bırakmayan firmalar ise Draeger Türkiye, Türkar, Mengerler A.Ş., Kuleli Hortum, Rotfire, İşçi Sağlığı Teçhizatı, CSR Elektronik, Just, Titan ve Kolagom.

Sponsor firma ve Volkan sunumlarıyla başlayan etkinlik Rusya, Kanada ve Namibya'dan gelen kendi konusunda uzman konuşmacıların misafirler ile yerel deneyimlerini paylaşması ile devam etti. İlk günün ikinci yarısında ise DHMİ ile imzalanan 20 adet 8x8 Ana Uçak Yangın Söndürme Aracı "Lion" görücüye çıktı. Selçuk-Efes Havaalanı’nda gerçekleşen ürün lansmanı misafirlerden tam not aldı. Havaalanındaki tanıtımın ardından ilk günkü program keyifli bir gala yemeği ile son buldu.

"Zürafa'nın Koşusu'13"'ün son günü Volkan fabrika sahasında gerçekleşti. Misafirlere, demolar ve merdivenli araçlarının tanıtımının yanı sıra kurulan fuar alanı sayesinde sponsor firma ürünlerini de yakından inceleme fırsatı verildi. Misafirler öğle yemeğinin ardından Volkan'ın yeni üretim sahalarında fabrika turu yaptı. Kapanış konuşmaları, katkıda bulunan firmalara plaket töreni ve temsili araç teslim törenleri ile sona eren "Zürafa’nın Koşusu" önümüzdeki senelerde de koşmaya devam edecek.