TR EN

Haberler

Kahramanmaraş Ar-Ge Merkezleri İyi Uygulama Örnekleri Zirvesi

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Bilim ve Teknoloji Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Ar-Ge Merkezleri İyi Uygulama Örnekleri Zirvesi” 16-17 Mayıs 2017 tarihlerinde Kahramanmaraş’ta gerçekleşti.

Ar-Ge merkezleri iyi uygulama örnekleri Zirvesi’nde Ar-Ge merkezlerinde başarılı uygulamaların yaygınlaştırılması amacıyla birçok firma bir araya geldi. Zirvede Ar-Ge merkezlerinin kurumsal kapasitelerinin artırılması, gelecekte ortaya çıkabilecek uygulama fırsatlarının değerlendirilmesi, Ar-Ge merkezleri arasındaki etkileşimin artırılması gibi konular üzerine çalışmalar paylaşıldı.

Yangın pompaları ve itfaiye araçları konusunda Ar-Ge çalışmalarıyla hızla büyümeye devam eden Volkan İtfaiye; Ar-Ge Merkezleri İyi Uygulama Örnekleri Zirvesi’nde “Bilim kurulları ile üniversite-sanayi iş birliği çeşitlendirilerek sürdürülebilir hale getirilmesi” konulu sunum gerçekleştirdi. Volkan İtfaiye Ar-Ge merkezi yöneticisi Deniz Kaya “Üniversitelerimizle sürdürülebilir bir iş birliği oluşmasını sağlamak, Ar-Ge çalışmaları için çok önemlidir. Bu nedenle, bilim kurulları ile firmaların sürdürülebilir etkileşim ağı oluşturması gerekmektedir.” dedi.


Volkan İtfaiye 2. Bilim Kurulu Toplantısı ile Akademisyenlerle Buluştu

Sektörünün öncü firması Volkan İtfaiye, 2015 yılında ilk kez düzenlediği Bilim Kurulu Toplantısı’nın 2.’sini Double Tree by Hilton’da gerçekleştirdi. Türkiye’nin çeşitli üniversitelerinden, dünyaca ünlü çalışmalarıyla bilinen akademisyenler ile Volkan Ar-Ge ekibini bir araya getiren Bilim Kurulu’nun bu yılki teması “İnsan”dı.

Üniversite-Sanayi iş birliğini daha da dinamikleştiren etkinlik, Volkan İtfaiye Genel Müdürü Yaşar Tecim’in konuşması ile başladı. Volkan İtfaiye’nin 1974 yılından bu yana olan deneyiminin yanında, Ar-Ge yatırımlarına ağırlık vererek uluslararası arenada gücüne güç kattığını belirten Tecim, “Güncel gelişmeleri takip ederek, yeni doğan ihtiyaçlar doğrultusunda ekipmanlar yapmaya devam edecek, dünya endüstrisinde ülkemizin adını daha da ileri taşıyacağız” dedi. Akademisyen sunumları ile süren toplantı, Volkan İtfaiye üretim tesislerinde devam etti. Fabrikada yenen öğle yemeğinin ardından, Volkan üretim tesisleri ve Volkan Ar-Ge Merkezi ziyaret edildi.

Etkinliğin 2. Günü, Volkan İtfaiye Yönetim Kurulu Başkanı İsa Tecim’in konuşması ile başladı. Volkan İtfaiye’nin bugün Türkiye’nin en hızlı büyüyen 11. şirketi olmasının, ilk günden itibaren gösterilen özveriler sonucunda olduğunu anlatan Tecim, “Bundan sonraki süreçte de inandığımız değerler doğrultusunda, inovatif yaklaşımlarla bayrağımızı hep birlikte daha ileri taşıyacağız.” dedi. Çalıştay ile devam eden etkinlik, akademisyenlerin “Yetkin insan” olma konusunda fikirlerini paylaşıp çözüm önerileri sunması ile son buldu.


TÜRKİYE’NİN EN HIZLI BÜYÜYEN 11. ŞİRKETİ VOLKAN!

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), “Türkiye’nin en hızlı büyüyen 100 şirketini” belirledi. 2012’den 2015’e üç yıllık büyüme hızları değerlendirilerek oluşturulan en hızlı büyüyen 100 şirketin arasında 735.6 büyüme oranıyla 11. Sırada Volkan İtfaiye yer aldı. 

TOBB öncülüğünde ve Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV) işbirliğinde yapılan yarışmanın ödül töreninde Türkiye’nin dev firmaları ödüllendirildi. Törende konuşan TOBB başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, rakamlarla Türkiye’nin en hızlı büyüyen 100 şirketini anlattı. Hisarcıklıoğlu şirketlerin ortak özelliğinin yenilikçi olmaları, dijitale önem vermeleri ve çalışanların eğitimine ayırdığı kaynağı masraf olarak görmemelerini belirtti. 100 şirketin 2012-2015 dönemindeki ortalama büyümesinin yüzde 438 olduğunu ifade eden başkan, söz konusu firmaların Türkiye’deki milli gelir artışında da büyük katkısı olduğunu vurguladı. 

Ödülünü Hisarcıklıoğlu’nun elinden alan Volkan İtfaiye’nin kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı İsa Tecim, şirketin kuruluşundan bu yana itfaiye araçları ürettiğini ve sektörde dünyanın üç dev markasından biri olduğunu ifade etti. Geçtiğimiz yıl Türkiye’nin 211. Arge Merkezi olarak daha büyük yatırımlar ile yeni projeler üzerine çalışan şirketin ürün gamında bir çok farklı tipte itfaiye aracı bulunuyor. 55 metre merdivenli itfaiye araçlarıyla sektörel fuarlarda Türk bayrağını göklerde dalgalandıran Volkan, uçak yangınlarına müdahale eden aracı LION ile de iddiasını ortaya koyuyor. Merdivenli itfaiye araçlarının yanısıra endüstriyel, şehir ve kırsal bölge araçları ile Volkan tasarımı komponentler dünyada 40 farklı ülkede kullanılıyor. Kuruluşundan bu yana pek çok ilke imza atan Volkan, Türkiye’nin en hızlı büyüyen 11.şirketi olurken bugün kendi şehri İzmir’in en hızlı büyüyen şirketi olmanın haklı gururunu yaşıyor. 

 


Volkan Büyükler Listesinde!

İstanbul Sanayi Odası tarafından her yıl açıklanan ‘Türkiye’nin En Büyük Şirketleri Listesi’ her sene olduğu gibi bu sene de kamuoyuna duyuruldu. Ülkemizde bulunan yaklaşık 250 bin şirket arasından ciro bazında en büyük 1000 şirket arasına giren Volkan İtfaiye 886. sırada yer aldı. Ayrıca Volkan İtfaiye, İzmir Vergi Dairesi Başkanlığı’nın yayınlamış olduğu listeye göre İzmir ’de en çok kurumlar vergisi ödeyen ilk 100 firmadan biri oldu. Volkan İtfaiye Genel Müdürü Yaşar Tecim “Türk ekonomisi ve sanayisine yaptığımız katkılardan dolayı gurur duyuyoruz. Bizi en büyükler arasına taşıyan Volkan İtfaiye Ailesi’nin değerli üyelerine teşekkür ediyor ve daha nice başarılara birlikte imza atmayı umuyorum” dedi.


Kahramanlara ithafen...

Volkan ailesi olarak, tüm ateş savaşçılarının İtfaiyecilik Haftasını kutlarız.
 

Zürafa’nın Koşusu 2016

Türkiye’den ve 20’den fazla ülkeden 400 seçkin konuk Volkan İtfaiye’nin gelenekselleşen organizasyonu Zürafa’nın Koşusu'na katıldı ve 3 gün boyunca Türkiye’de üretilen yeni nesil yangın söndürme teknolojilerini yakından inceledi.

Yeni nesil teknolojiler panelde tanıtıldı

Zürafa’nın Koşusu organizasyonu Kuşadası’nda düzenlenen panel ile başladı. Açılış konuşmasını yapan Volkan İtfaiye Genel Müdürü Yaşar Tecim teknolojiye yaptıkları büyük yatırıma değindi ve Türkiye’nin konusunda lider olan ‘’Volkan Ar-Ge’’ biriminin geliştirdiği yeni nesil yangın söndürme araçlarını dünyanın dört bir köşesine ihraç ederek sektörün en büyük oyuncuları arasına nasıl girdiklerini anlattı.

 

Volkan İtfaiye’nin yeni hazırlanan ‘’Kahramanların arkasındaki güç’’ temalı kısa filminin de ilk gösterimi panelde gerçekleşti ve film izleyicilerden büyük alkış aldı.

Panelde Türkiye İtfaiyeler Birliği Başkan Yardımcısı Orhan Doğan, Eski Liverpool İtfaiye Daire Başkanı Anthony McGuirk ve Eski Londra İtfaiye Daire Başkanı Jerry O’Brien özel konuşmacı olarak yer aldı.

Selçuk Havaalanı'nda Volkan araçları gövde gösterisi yaptı

Organizasyonun ikinci ayağında konuklar Selçuk Havaalanı’nda ağırlandı. Volkan İtfaiye’nin yeni nesil yangın söndürme araçları pistte gösteri yaptı. Uçak söndürme aracı Lion, Türkiye’de üretilen en yükseğe ulaşabilen 55 metrelik merdivenli araç ile 42 ve 32 metrelik versiyonları, şehir tipi ve endüstriyel bölge araçları piste çıkarak tüm hünerlerini sergiledi.

6 tonluk İtfaiye aracıyla drift gösterisi

Zürafa'nın Koşusu organizasyonunda bir ilk de yaşandı. Dünyada ilk kez 6 tonluk bir itfaiye aracıyla drift gösterisi yapıldı. İleri sürücülük uzmanı Cankat Hurmoğlu Volkan şehir tipi itfaiye aracıyla tozu dumana kattı. 6 tonluk araçla yapılan manevralar modüler ve esnek olarak tasarlanan üstyapının önemini gözler önüne serdi.

Organizasyonun kapanış gününde konuklar Torbalı’da bulunan 135.000 m2 alana kurulu Volkan fabrikasında ağırlandı.

 

 

İzmir Valisi Mustafa Toprak: İsa Tecim’in hayatı bir başarı hikayesidir.

Zürafa’nın Koşusu 2016 organizasyonunun kapanış gününe İzmir Valisi Mustafa Toprak, Tahran Belediye Başkan Yardımcısı, Dubai ve Sudan Sivil Savunma Başkanları, Romanya Belediyeler Birliği Başkanı ve 20 ülkeden itfaiyeciler katıldı. Organizasyonda konuşma yapan İzmir Valisi Toprak "Volkan İtfaiye’nin kurucusu İsa Tecim’in yaptıkları bir başarı hikayesidir. Bu başarı hikayeleri 2023 hedefinde bulunan ülkemizde artmalı. Burada yapılan işler ile ilgili gurur duyuyoruz" dedi.

 

 

Torbalı Volkan Fabrikası kapılarını Zürafa’nın Koşusu için açtı

135.000 metrekare alana kurulu Volkan İtfaiye fabrikasında gerçekleşen organizasyonda konuşma yapan Volkan İtfaiye’nin kurucusu İsa Tecim, 42 yılda dünyanın en büyük 3 itfaiye aracı üreticisi konumuna gelindiğini ve şu an 40’dan fazla ülkeye ihracat yapan bir firma olunduğunu belirterek "İlk günkü inanç ve hırsla yolumuza durmaksızın devam edeceğiz." dedi.

Yeni nesil söndürme teknolojileri büyük ilgi gördü

Volkan tarafından tamamen yerli teknoloji ve iş gücüyle üretilen yeni nesil söndürme cihazları ile uçak söndürme aracı Lion, Türkiye’de üretilen ve en yükseğe ulaşabilen itfaiye aracı olan 55 metrelik merdivenli araç, endüstriyel bölge araçları ve şehir tipi itfaiye araçları yerli ve yabancı ziyaretçilerden tam not aldı.

 

Standlar doldu taştı

Zürafa’nın Koşusu’na destek veren üreticiler de organizasyonda standlarıyla yer aldı. Mercedes Benz Türk, Scania, MAN, Draeger, Kolagon, A-Yangın, Set Yangın, Rotfire, Armas Elektronik ve Holmatro firmalarının sergildiği ürünler büyük ilgi gördü.

http://www.haberler.com/zurafa-nin-kosusu-2016-buyuk-bir-coskuyla-sona-8486285-haberi/
http://www.izmir.gov.tr/213
http://www.kamyonum.com.tr/haber/Zurafa-nin-Kosusu-2016-Sona-Erdi/28622


Türkiye’nin 215 Ar-Ge merkezinden biri Volkan Ar-Ge Merkezi oldu.

4. Özel Sektör Ar-Ge Merkezi Zirvesi, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’ın katılımıyla Ankara Sheraton Otel’de gerçekleşti. Zirve kapsamında Ar-Ge merkezi olmaya hak kazanan şirketlere belgeleri takdim edildi. 30’u aşkın mühendis kadrosu, teknik ve teknolojik donanımı ve kendi alanındaki yenilikçi projeleri ile Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından Ar-Ge merkezi olmaya hak kazanan Volkan Ar-Ge Merkezi’nin belgesini Volkan İtfaiye Yönetim Kurulu Başkanı İsa Tecim, Bakan Işık’tan aldı. Volkan İtfaiye Yönetim Kurulu Başkanı İsa Tecim “Bu belge ile birlikte Ar-Ge indirimi, gelir vergisi stopajı teşviği, sigorta prim desteği ve damga vergisi istisnası gibi çeşitli destekler alacağız. Ancak daha önemlisi Volkan İtfaiye olarak bu belge ile teknolojiye yaptığımız yatırımı bir kez daha kanıtlamış olduk. Türkiye’nin sayılı Ar-Ge merkezlerinden biri olmak şirketimiz adına heyecan verici. Ülkemiz katma değeri yüksek ürünler ürettiği sürece kalkınacak ve refaha ulaşacak. Bu bilinçle çalışmalarımıza özveriyle devam ediyoruz” dedi.


8x8 LION’a En Yenilikçi Ürün Ödülü

Türk Kompozit Sanayicileri Derneği tarafından düzenlenen Kompozit Zirvesi kapsamında gerçekleşen “En yenilikçi kompozit ürün yarışması”nda otomotiv kategorisinde birincilik ödülünü 8x8 LION kazandı.

8-10 Ekim tarihleri arasında Istanbul Gorrion Hotel’de gerçekleşen organizasyona Türkiye ve dünyadan bir çok firma katılım gösterdi. Kompozit sektörünün sorunlarının ve geleceğinin konuşulduğu zirvede kompozit hammadde üreticilerinin yoğunlukta olduğu fuaye alanına ziyaretçiler tarafından yoğun ilgi gösterildi. Zirve kapsamında birden fazla kategoride “en yenilikçi kompozit ürün”ler sahiplerini buldu. Otomotiv kategorisinde en yenilikçi ürün seçilen 8x8 LION’un ödülünü Volkan Grup Kurumsal İletişim Müdürü Duygu Tecim aldı.


Volkan İtfaiye’den Manisa İtfaiyesi’ne 56 araç

Volkan İtfaiye olarak Manisa İtfaiyesi'ne 56 adet araç teslimi yaptık. Aşağıdaki videodan teslimatımızı izleyebilirsiniz.


Interschutz 2015’e Volkan damgası

Almanya’nın Hannover şehrinde Türk bayrağını 55 metrede dalgandıran Volkan, ürünleri ile göz doldururken sektörde global bir oyuncu olduğunu bir kez daha kanıtladı.


Her beş yılda bir gerçekleşen yangın güvenliği ve itfaiyecilik sektörünün en prestijli fuarı olan Interschutz’da Volkan, dünya devleri ile karşı karşıya ürünlerini sergiledi. M32K, M44A, M55A, 8x8 LION-S ve komponentleri ile zengin ürün gamını görücüye çıkartan Volkan 6 günlük fuar süresince yoğun ilgi gördü. Fuar boyunca toplam 1148 kişiyi 55 metreye taşıyan M55A, ziyaretçilerden tam not aldı. Türkiye’de Mercedes-Benz Econic şasi üzerine üretilmiş ilk itfaiye aracı özelliğini taşıyan M44A ve özellikle dar alanlarda rahatlıkla görev yapabilecek hafif ve hızlı hareket kabiliyeti olan 32 metre mafsallı merdiven büyük rağbet gördü. Volkan standının bir diğer kahramanı ise ARFF 8x8 LION-S idi. Yenilenen ön konsolu ve arka motor kapağı tasarımı ile kusursuz bir görünüme kavuşan 8x8 LION – S rakiplerine fark attı. Fuar sonunda değerlendirmede bulunan Volkan Yurtdışı Pazarlama ve Satış Direktörü Tutku Ağsakal “Interschutz sektörümüzün en önemli etkinliği. Burada olmak ve 55 metrede Türk bayrağı dalgalandırmak şirketimiz adına gurur vericidir. Fuara hazırlanırken Asya, Doğu Avrupa, Orta Doğu ve Amerika’daki müşterilerimiz ile kurduğumuz ticaret ağımızı genişletmek ve marka bilinirliğini arttırmak gibi önemli hedeflerimiz vardı. Rahatlıkla söyleyebilirim ki şimdiden hedeflerimize ulaşmış durumdayız“ dedi.

Geleneklerinden ve kurum kültüründen kopmadan yenilenen logo ve mottosuyla Volkan, bir dünya markası olduğunu bu anlamda da kanıtlamış oldu.  “Crafted Technology” sloganı el emeği ile özenle işlenen yüksek teknolojiyle donatılmış Volkan ürünlerini betimliyor. Eski amblem olan zürafanın stilize edilmiş halini barındıran yeni amblem ise öncellikli olarak güven hissiyatını güçlendiriyor. Fuar ziyaretçileri tarafından beğeni toplayan logo ve motto hakkında Volkan İtfaiye Kurumsal İletişim Müdürü Duygu Tecim “Yeni logo ve mottomuz Volkan’ın her geçen gün gösterdiği gelişimin bir sembolü. Interschutz, yeni nesil ürünlerimizi ve  yeni marka kimliğimizi hedef kitlemiz ile buluşturmak için en doğru platform. Burada olmaktan heyecan, mutluluk ve gurur duyuyoruz.” dedi. 


"Zürafa" bu kez "Lion" ile koştu

Bir Volkan geleneği haline gelen "Zürafa'nın Koşusu" bu yıl uluslararası hale geldi. Zürafa, uluslararası bir platformda "Lion" ile koştu. Volkan kalitesini ve farkını bir kez daha ortaya koydu.
 
"Zürafa'nın Koşusu'13" 25-26 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşti. Dünyanın 18 ülkesinden ve tüm Türkiye'den gelen toplam 300 seçkin davetli dopdolu bir program ile ağırlandı. Misafirler Sürmeli Efes Otel'de konakladı. Bu sene Volkan'ı "Zürafa'nın Koşusu" etkinliğinde yalnız bırakmayan firmalar ise Draeger Türkiye, Türkar, Mengerler A.Ş., Kuleli Hortum, Rotfire, İşçi Sağlığı Teçhizatı, CSR Elektronik, Just, Titan ve Kolagom.

Sponsor firma ve Volkan sunumlarıyla başlayan etkinlik Rusya, Kanada ve Namibya'dan gelen kendi konusunda uzman konuşmacıların misafirler ile yerel deneyimlerini paylaşması ile devam etti. İlk günün ikinci yarısında ise DHMİ ile imzalanan 20 adet 8x8 Ana Uçak Yangın Söndürme Aracı "Lion" görücüye çıktı. Selçuk-Efes Havaalanı’nda gerçekleşen ürün lansmanı misafirlerden tam not aldı. Havaalanındaki tanıtımın ardından ilk günkü program keyifli bir gala yemeği ile son buldu.

"Zürafa'nın Koşusu'13"'ün son günü Volkan fabrika sahasında gerçekleşti. Misafirlere, demolar ve merdivenli araçlarının tanıtımının yanı sıra kurulan fuar alanı sayesinde sponsor firma ürünlerini de yakından inceleme fırsatı verildi. Misafirler öğle yemeğinin ardından Volkan'ın yeni üretim sahalarında fabrika turu yaptı. Kapanış konuşmaları, katkıda bulunan firmalara plaket töreni ve temsili araç teslim törenleri ile sona eren "Zürafa’nın Koşusu" önümüzdeki senelerde de koşmaya devam edecek.

 


Interairport 2013

Dünyanın en prestijli havaalanı ekipmanları fuarlarından biri olan Interairport’da “8x8 LION” rüzgarı esti.

08-11 Ekim 2013 tarihleri arasında kapılarını açan dünyanın dört bir yanından gelen havaalanı tedarikçileri ve havaalanı otoritelerine ev sahipliği yapan Interairport Almanya’nın Münih kentinde gerçekleşti.

Fuarda yeni yüzüyle misafirle buluşan 8x8 LION büyük ilgi gördü. Fuarı ziyaret eden DHMİ Genel Müdürü Sayın Orhan Birdal, Volkan standını da ziyaret ederek aracı yakından inceledi.

 


Ankara Teknoloji Merkezleri Zirvesi

Gelecek, bilgiyi üreten ve bilgiyi stratejik rekabet avantajına dönüştürebilenlerin olacak. Sürekli ve istikralı büyümeye odaklı bir kurum, sektör ve ülkenin, bilgi üretmeden, bilgiyi topluma yararlı ürün ve hizmet haline getirmeden var olma ve yaşama şansı yoktur.
Yüksek katma değerli teknolojiler üreten bir toplum olabilmek için araştırma ve geliştirme faaliyetlerine dayalı sanayi, bilim ve Ar-Ge politikalarını hayata geçirmek kaçınılmaz hale geliyor. Ar-Ge temelli bir ekonomiye sahip ve teknolojisini kendisinin ürettiği organizasyonların güçlü ve bağımsız olma şansı artıyor.

Volkan ailesi olarak üçüncüsü düzenlenen Ar-Ge merkezi zirvesi fuarındaydık. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Fikri Işık’ın önderliğinde ödüllerin ve plaketlerin verildiği toplantıda Ar-Ge yatırımlarının ülke ekonomisine büyük katkı sağlayacağı ve ihracatı arttıracağı belirtildi.

Fuarda Volkan olarak Türk mühendislerin tasarladığı ve ürettiği 8x8 Lion Havaalanı Yangın söndürme aracımızı sergiledik.


Yaşar Üniversitesi, Volkan’ı ziyaret etti

Öğrenmeye ve öğretmeye her daim açık olan Volkan, Yaşar Üniversitesi Endüstriyel Tasarım Bölümü öğrencilerini ağırladı.

Akademik bilgi ile pratiğin harmanlanmasının önemseyen Yaşar Üniversitesi, Endüstriyel Tasarım Bölümü öğrencileri ile firmamızı ziyaret etti. Tasarım, proje ve üretim aşamaları ile buluşma fırsatı bulan öğrenciler Kurucumuz İsa Tecim ile de sohbet ettiler. Öğrencilere ilham kaynağı olacak bir ziyaret gerçekleştirdiklerin belirten Yaşar Üniversitesi’ne ziyaretlerinden dolayı teşekkür eder, bölüm öğrencilerine okul ve gelecekteki iş yaşamlarında başarılar dileriz. 


Volkan Ar-Ge merkezi akademisyenlerle bir araya geldi

Sektörünün öncü firması Volkan İtfaiye bir ilke daha imza atarak gücüne güç katmak adına “Volkan Bilim Kurulu Toplantısı”nın ilkini İzmir Kaya Termal Otel’de gerçekleştirdi.

Ar-Ge çalışmalarına büyük önem veren Volkan İtfaiye son dönemde “Volkan Ar-Ge Merkezi” için yaptığı 300 bin TL’lik yatırımın hemen arkasından “Volkan Bilim Kurulu Toplantısı”nı gerçekleştirerek Ar-Ge çalışmalarına yeni bir soluk kazandırdı. Üniversite - Sanayi işbirliğini dinamik hale getiren etkinlik Volkan Ar-Ge merkezi mühendisleri ile Türkiye’nin önde gelen mühendislik fakülte akademisyenlerini bir araya getirdi.

14 Mart 2015 Cumartesi günü İzmir Kaya Termal Otel’de açılış konuşmalarıyla başlayan toplantı akademisyen sunumları ile devam etti. Öğle yemeğinden sonra Volkan üretim tesisleri ve Volkan Ar-Ge Merkezi ziyaret edildi. Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Ege Üniversitesi, İzmir Yüksek Teknoloji Üniversitesi gibi Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinin kendi alanında isim yapmış akademisyenleri Volkan Ar-Ge Merkezi ile itfaiyecilik sektörü için inovatif fikirlerini paylaşırken aynı zamanda sorunlara çözüm önerileri sundu.

Toplantının kapanış konuşmasını Volkan İtfaiye Genel Müdürü Yaşar Tecim yaptı. Konuşmasında doğru bilgiye ulaşmanın önemine ve teknolojiyi yakından takip etmenin avantajlarına değinen Yaşar Tecim “Volkan, kendi alanında bir dünya markasıdır. Bunu sadece üretim kalitesi veya pazar paylarıyla değil, birleştirici, paylaşımcı, gelişime açık ruhuyla da kanıtlamaktadır. “Volkan Bilim Kurulu Toplantısı düzenli olarak gerçekleşecek ve bu paylaşım devam edecektir” dedi.